SZALEŃSTWO! Majtki Hitlera sprzedane na aukcji za zawrotną sumę (FOTO)

Niesamowicie szczęśliwy był człowiek, któremu udało się wylicytować majtki Adolfa Hitlera, które ten 80 lat temu zostawił w jednym z austriackich hoteli. Kontrowersyjna aukcja zakończyła się na niemałej sumie.

Liczące sobie 80 lat majtki należące do Adolfa Hitlera zostały sprzedane na aukcji za 6737 dolarów. Ich sprzedawca zapewnia, że dzięki temu, że były przechowywane w idealnych warunkach, po dziś dzień pozostały czyste.

Sprzedana za równowartość ponad 24 tysięcy złotych bielizna Führera była przechowywana przez właścicieli luksusowego Park Hotel zlokalizowanego w Grazu. Hitler pozostawił je tam tuż po anszlusie Austrii przez III Rzeszę, gdy prowadził akcję propagandową wśród Austriaków na rzecz stworzenia Wielkich Niemiec. Po powrocie do kraju gacie zostały przekazane do hotelowej pralni, ale już nigdy nie wróciły do swojego właściciela.

Przez 80 lat majtki Hitlera były przechowywane niczym cenny artefakt. Dzięki temu do dziś zachowały się w idealnym stanie, a wnuczek hotelarzy, Bill Paganopulos, zdecydował się wystawić je na aukcję. Na Alexander Historical Auctions, które odbywają się w Chesapeake City w stanie Maryland osiągnęły cenę 6700 dolarów. O nabywcy, który zastrzegł sobie anonimowość wiadomo tylko tyle, że mieszka na terenie Stanów Zjednoczonych.

„Ludzie uwielbiają kupować pamiątki po Hitlerze, które albo przypominają o tym, jakim był potworem lub sprawiają, że wygląda śmiesznie, bardziej ludzko” – komentuje Paganopulos. „Aby sprawić, że monstrum stało się mniej straszne, trzeba ja trochę obśmiać” – zauważa trzeźwo.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?