Putin pełen uznania. Polskie Siły Zbrojne zrobiły na nim wrażenie!

Władimir Putin lubi prężyć muskuły. Zarówno fizycznie, jak i politycznie. Manewry Zapad-17 przeprowadzane przez rosyjską armię na Białorusi miały pokazać zachodowi, że Federacja Rosyjska ma siłę.

Siła i przepych bardzo imponują prezydentowi Rosji. Stąd zapewne miał nietęgą minę, gdy dowiedział się, że rozpoczęte właśnie polskie manewry – Dragon-17 – są większe od tych, które zarządziła Federacja Rosyjska.

W środę w jednostce łączności w Zegrzu rozpoczęły się ćwiczenia Dragon-17. Po raz pierwszy w manewrach na dużą skalę wezmą udział Wojska Obrony Terytorialnej.

Ćwiczenia Dragon odbywają się co dwa lata i są największymi ćwiczeniami narodowymi – ćwiczą w nich głównie polskie jednostki. W tym roku jednak widać wyraźnie, że stały się elementem cichej rywalizacji między Rosją a NATO. Faktem jest, że o sojuszu Putin wypowiada się z dużym respektem. Ciekawe czy spodziewał się, że manewry złożone niemal wyłącznie z polskich jednostek, mogą „przebić” organizowane przez potężną armię rosyjską.

To wyraźny sygnał dla Moskwy: Polska nie jest bezbronna. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że militarnie jesteśmy – wespół z sojusznikami – zbyt mocni dla jednej Rosji, której imperialistyczne zapędy niepokoją szeroko rozumiany świat zachodni.

Rządowa inicjatywa utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej była przełomowa. Dzięki jednostkom w każdym regionie kraju nasze Siły Zbrojne są gotowe reagować znacznie szybciej i lepiej się organizować. Żołnierze WOT ciągle się szkolą i jednym głosem mówią, że są dumni, iż w taki sposób mogą służyć Ojczyźnie. 

Chwileczkę...