Piękny gest prezydenta Dudy. Polacy mu tego nie zapomną

Polacy na bardzo długo zapamiętają gest prezydenta Andrzeja Dudy. Taka sytuacja nie ma precedensu, ale i tak głowa państwa nie uważa, że robi coś nadzwyczajnego.

W lipcu cała Polska żyła długo wyczekiwaną wizytą amerykańskiego prezydenta – Donalda Trumpa – w naszym kraju. Na tę okazję oczywiście spora część stolicy została zamknięta, co niestety wiązało się ze stratami finansowymi zwykłych ludzi, którzy prowadzą tam swoje biznesy.

W czasie lipcowej wizyty Donalda Trumpa w Polsce restauratorzy z warszawskiej Starówki zmuszeni byli do zwinięcia ogródków gastronomicznych, co wygenerowało duże straty. Do tego doszły jeszcze koszty związane z przetransportowaniem ogródków w inne miejsce – informuje Radio ZET.

W związku ze stratami w czasie wizyty Donalda Trumpa w Warszawie Kancelaria Prezydenta zwraca pieniądze restauratorom. Właściciele lokali gastronomicznych chwalą postawę kancelarii.

Wizyta Trumpa była nie lada wydarzeniem. Nie bez znaczenia był też fakt, że miała miejsce w środku lata, w okresie turystycznym. Nie ulega zatem wątpliwości, że straty stoisk gastronomicznych były niemałe. Dziennikarze największych mediów nie przypominają sobie, żeby którykolwiek z prezydentów III RP zdobył się na podobny gest.

A były ku temu okazje. W naszej stolicy wizyty składały przecież takie osobistości jak Królowa Elżbieta, George Bush, Barrack Obama oraz wielu innych ważnych przywódców światowych i europejskich.

Chwileczkę...