Niemcy znów murem za Moskwą! Tajny sojusz jak za dawnych lat

Tradycja doskonałych stosunków i umów zawieranych pomiędzy Niemcami a Rosją sięga już setek lat, a niestety nasz kraj wielokrotnie przekonywał się na własnej skórze, że doskonałe układy na tej linii stanowią olbrzymie zagrożenie dla Polski. Dzisiaj nie jest niestety inaczej. Minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji RT opowiedział się za łagodniejszą polityką wobec Moskwy oraz zniesieniem sankcji nałożonych na ten kraj po napaści na Ukrainę w 2014 roku.

Według szefa niemieckiej dyplomacji bez Rosji nie da rozwiązać się wielu konfliktów na świecie i dlatego potrzebny jest nowy rozdział w polityce międzynarodowej. Minister Gabriel pozytywnie odniósł się również do propozycji prezydenta Rosji Władimira Putina, który zaproponował wysłanie żołnierzy ONZ na objęty konfliktem obszar na Ukrainie. Według szefa niemieckiej dyplomacji, gdyby doszło do takiej sytuacji, należałoby znieść sankcje wobec Rosji:

Jeżeli uda się za pomocą projektu z błękitnymi hełmami doprowadzić do zawieszenia broni, to rzeczywiście uważam, że musimy rozpocząć znoszenie sankcji.

Postawa Berlina pokazuje wyraźnie, że przechodzi on do porządku dziennego nad łamaniem prawa międzynarodowego przez Moskwę i okupacją terytoriów suwerennego państwa jakim jest Ukraina.

Widać ewidentnie, że ważniejsze są doskonałe interesy jakie robi Berlin na sprowadzaniu do Europy rosyjskiego gazu i współpracy z Gazpromem. Nie ma co się temu dziwić, gdyż były kanclerz Niemiec i partyjny szef Gabriela Gerhard Schroeder został niedawno nominowany do rady nadzorczej Rosnieftu – rosyjskiego koncernu naftowego a przez lata pobierał miliony rubli z kasy Gazpromu.

Słowa ministra spraw zagranicznych Niemiec mówią wyraźnie, że dla Berlina liczą się jedynie interesy a wszelkie traktaty, prawo, porozumienia i umowy nie mają żadnego znaczenia.

Jest to niezwykle niepokojące dla naszego kraju, szczególnie gdy tuż obok wschodniej granicy trwają olbrzymie rosyjskie manewry Zapad, w których rosyjskie wojsko ćwiczy inwazję na państwa wschodniej flanki NATO. Po raz kolejny okazuje się, że słowa o doskonałych stosunkach i strategicznym partnerstwie Polski z Niemcami są tylko pustą retoryką, gdyż Berlin bezwzględnie walczy o swoje ubijając kolejne interesy i lobbując na rzecz Moskwy.

Źródło: wpolityce.pl

Chwileczkę...