Wałęsa w szoku. Takich kłopotów jeszcze nie miał! Jest jedną nogą w więzieniu!

Były prezydent Lech Wałęsa po raz kolejny musi zmierzyć się ze swoją przeszłością i wygląda na to, że nie będzie to dla niego przyjemne. Według informacji Radia Zet Instytut Pamięci Narodowej sprawdza wszystkie zeznania byłego lidera „Solidarności”. IPN chce zbadać, czy Wałęsa składał tam fałszywe zeznania, zaprzeczając współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Możliwe, że były prezydent może otrzymać w tej sprawie prokuratorskie zarzuty!

Sprawa składania fałszywych zeznań przez Lecha Wałęsę zaczęła się od wezwania go przez IPN na świadka w sprawie dokumentów odnalezionych w domu byłego szefa MSW w PRL gen. Czesława Kiszczaka. Materiały te świadczą niezbicie o agenturalnej przeszłości Wałęsy, a on sam zeznając pod przysięga cały czas zaprzeczał temu faktowi. Dotyczy to zarówno współpracy z SB, jak i sygnowania donosów własnym podpisem.

Pod koniec stycznia bieżącego roku, IPN po konsultacjach ze specjalistami w zakresie grafologii z Instytutu Sehna w Krakowie stwierdził, że powyższe materiały są autentyczne i były podpisane przez Lecha Wałęsę. Znajdują się tam między innymi pokwitowania odbioru pieniędzy za donosy na kolegów ze Stoczni Gdańskiej. Tak o tej sprawie mówił prezes IPN dr Jarosław Szarek:

Z dokumentów wynikało, że Lech Wałęsa był TW „Bolek”, donosił na swoich kolegów i brał za to wynagrodzenie.

Według najnowszych ustaleń Radia Zet, IPN sprawdza zeznania Wałęsy w innych sprawach, takich jak na przykład proces z Krzysztofem Wyszkowskim, byłym działaczem Solidarności, współorganizatorem strajków oraz obecnym członkiem kolegium IPN. Niewykluczone, że Lech Wałęsa może mieć postawione zarzuty za składanie fałszywych zeznań w procesach sądowych. Oczywiście, on sam konsekwentnie zaprzecza współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa i kwestionuje ustalenia zarówno IPN, jak i Instytutu Sehna.

Sprawa fałszywych zeznań Lecha Wałęsy powinna być wyjaśniona i jeśli człowiek ten publicznie kłamał pod przysięgą powinien ponieść tego konsekwencje, tak jak każdy zwykły obywatel. Nie może dalej być tak, że w Polsce są ludzie równi i równiejsi, a byłym politykom i ważnym osobom z życia publicznego wszystko uchodzi na sucho.

Źródło: fakt.pl

Chwileczkę...