Niewiarygodny, historyczny sukces PiS! Opozycja nie może uwierzyć

Opozycja może tylko nerwowo się przyglądać. To, co udało się osiągnąć Prawu i Sprawiedliwości, nie śniło się Grzegorzowi Schetynie i jego współpracownikom w najgorszych koszmarach. 

Przeciwnicy „dobrej zmiany” na długo przed dojściem PiS do władzy zapowiadali, że obiecywany program Rodzina 500+ doprowadzi Polskę do ruiny i zostanie wycofany już w pierwszych miesiącach. Jednakże dzieje się coś zupełnie odwrotnego! 

Polski budżet ma się świetnie, a deficyt jest znacznie mniejszy, niż przewidywano. Mało tego, nadwyżka w budżecie po sierpniu wyniosła prawie 5 miliardów złotych, czyli… blisko 1/4 kosztów rządowego programu Rodzina 500+. 

Nadwyżka budżetu po sierpniu br. wyniosła 4,9 mld zł – podało w środę Ministerstwo Finansów w komunikacie nt. szacunkowego wykonania budżetu państwa w okresie styczeń – sierpień 2017 r. Jednakże Mateusz Morawiecki, minister finansów i rozwoju zapowiada, że pod żadnym pozorem nie będzie gorzej. – Deficyt budżetowy będzie na koniec tego roku niższy o 10, może nawet 20 miliardów złotych od zakładanego na ten rok – powiedział.

Rząd zaznacza, że mimo zwiększonych wydatków, budżet ma się dobrze – wbrew temu, co zapowiadała tzw. totalna opozycja. – Dzięki zrównoważonemu budżetowi, dzięki budżetowi, który będzie miał deficyt na koniec roku, ale deficyt mniejszy niż zakładaliśmy, może nawet znacząco mniejszy, pokazujemy, że jest możliwe jednoczesne dbanie o społeczeństwo, o ludzi bardziej potrzebujących, o tych, którym było trudniej w czasie transformacji – powiedział Morawiecki na konferencji prasowej dot. szacunkowego wykonania budżetu państwa w okresie styczeń-sierpień 2017 r.

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...