Patryk Jaki ostrzega: To co sie dzieje z WP.PL jest nieprawdopodobne

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki nie ukrywa zażenowania „Wirtualną Polską”. Niegdyś centrowy, uchodzący za pluralistyczny portal internetowy, w ostatnich miesiącach atakuje rząd w sposób niemal równie perfidny, co „Newsweek” Tomasza Lisa czy Gazeta Wyborcza. 

Portal WP.pl, choć jeszcze do niedawna uchodził za solidną, największą w Polsce markę, nie ma hamulców w tworzeniu i rozprzestrzenianiu informacji niepotwierdzonych – jak mówi minister Patryk Jaki – fake newsów.

Już od dłuższego czasu czytelnicy portali politycznych zauważają, że WP.pl skręca drastycznie w lewo i o Prawie i Sprawiedliwości pisze wyłącznie negatywnie. Wielu sympatyków rządu i prawicy ogółem podejrzewa, że zmiana linii redakcyjnej „WP” to nie przypadek, a ogromne zasięgi portalu mają pomóc w najbliższych latach w znacznym zaniżeniu wyników wyborczych PiS.

Nie umknęło to uwadze wiceministra sprawiedliwości i przewodniczącego komisji reprywatyzacyjnej – Patryka Jakiego. – To co dzieje się z WP.PL jest nieprawdopodobne. Piszą fejkowe teksty, nie pytają o zdanie 2 strony, nie uznają sprostowań. Codzienny hejt – przekazał na Twitterze Jaki.

W istocie, w ostatnim czasie w nagłówkach WP widać niemal wyłącznie „informacje” i wielkich sukcesach opozycji, dobroduszności Brukseli i spadającym zaufaniu do rządu Beaty Szydło.

NewsWeb.pl

Marcin Palion

Marcin Palion

Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?