Wytrawnie zaorana! Ta reakcja wyznawczyni KOD na argument dziennikarza przejdzie do historii

Widzieliśmy już dziesiątki, jeśli nie setki, hitowych materiałów ze spędów tzw. Komitetu Obrony Demokracji i innych tworów związanych z opozycją. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że uczestnicy marszów, protestów, pikiet i tak dalej, po prostu nie wiedzą, nie potrafią powiedzieć, dlaczego demonstrują.

Natomiast w materiale Telewizji Republika z wczorajszej manifestacji zobaczyliśmy dialog, który ma spore szanse, by przejść do historii. To oczywiście niejedyna perełka wśród wielu „genialnych” wypowiedzi koderów i koderek (polecamy zatem obejrzeć całość), ale chyba najmocniej ukazująca brak świadomości tych ludzi i bezsens ich krzyków. Oto okazuje się, ludzie, którzy – jak twierdzą – nie chcą powrotu poprzedniego systemu, maszerują w antyrządowych marszach ramię w ramię z komunistami.

Dziennikarz wytknął ten fakt jednej z manifestujących. Jej reakcja była po prostu powalająca.
Nie podoba mi się to, co się dzieje, nie chcę wrócić do tego, co już kiedyś było – powiedziała wyznawczyni KOD.
Prezes Kaczyński mówi, że chce oczyścić instytucje publiczne z postkomunistów, a Państwo ramię w ramię szliście z premierem Cimoszewiczem pseudonim Carex – zaznaczył dziennikarz „Republiki”.
No ale kto „państwo szliście”? – odpowiedziała pytaniem na pytanie zdenerwowana kobieta.
No, KOD – odpowiedział reporter Telewizji Republika.
Może szliśmy, może nie szliśmy… – odparła po kilku sekundach zastanowienia.

Wideo poniżej. Opisywana sytuacja od 1:40 min.

Zapraszamy do obejrzenia materiału Rafała Potockiego, reportera Telewizji Republika, który pytał uczestników niedzielnego protestu w jakim celu protestują. Zapytani o konkrety – nie wiedzieli. Wśród nich była m.in. feministka Kazimiera Szczuka.

Marcin Palion
Marcin Palion
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!