Świetna wiadomość dla kierowców. PiS zrezygnowało z opłaty paliwowej!

Prawo i Sprawiedliwość postanowiło jednak zrezygnować z kontrowersyjnej ustawy wprowadzającej tzw. opłatę paliwową. Prezes Jarosław Kaczyński, wychodząc naprzeciw obywatelom stwierdził, że PiS nie będzie sięgało do ich kieszeni.

– Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych – poinformował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Nie chcemy, aby obywatele sądzili, że sięgamy do ich kieszeni. Nic takiego nie planowaliśmy, wycofujemy się z projektu, żeby uspokoić nastroje – stwierdził z kolei wicemarszałek Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

Złożony przez grupę posłów PiS projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych – którego pierwsze czytanie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Sejmie – zakładał dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Ustawa miała wprowadzić nową opłatę paliwową w wysokości 25 groszy za litr.

– Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli – powiedział prezes PiS.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!