Jeden z liderów opozycji za dużo powiedział. Rząd poważnie zagrożony!

Takich słów z ust jednego z opozycyjnych liderów jeszcze za rządów Prawa i Sprawiedliwości nie słyszeliśmy. Choć już końcem ubiegłego roku obserwowaliśmy przygotowania do puczu, to teraz zapowiada się jeszcze gorętszy konflikt. Padają wypowiedzi, które nie pozostawiają wątpliwości. Okazuje się, że brutalny zamach stanu to scenariusz coraz bardziej prawdopodobny

Najpierw Grzegorz Schetyna, który w kontekście obalania rządu powiedział podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych „będziemy się do tego przygotowywać”, a teraz lider tak zwanych „Obywateli RP” – organizacji zrzeszającej głównie byłych esbeków i innych, związanych z komunistycznym aparatem bezpieczeństwa.

Paweł Kasprzak, stojący na czele tzw. Obywateli RP, wprost przyznał, że protestujący przeciwko rządowi podejmą próby wtargnięcia na ogrodzony teren Sejmu za pomocą… posiadających immunitet posłów i senatorów – głównie z Platformy Obywatelskiej.

– Mamy nadzieję, że spotkamy się z przynajmniej częścią z was we wtorek – zwrócił się do demonstrujących Paweł Kasprzak, lider zadymiarzy nazywanych Obywatelami RP. – Uzgodniliśmy dzisiaj z posłami, że przy każdym kawałku tych (niecenz.) barierek stanie poseł Rzeczypospolitej Polskiej i senator Rzeczypospolitej Polskiej z immunitetem, ze świętym poselskim immunitetem, i umożliwi nam pokojową demonstrację tam, a nie tu – powiedział.

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że agresywny tłum ma zamiar wtargnąć na ogrodzony teren parlamentu. Zaznaczmy, że podczas ostatniego protestu zgromadzeni przynieśli ze sobą m.in. kosy postawione na sztorc.

Marcin Palion
Marcin Palion
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!