Ach, ci Polacy! Książę William i księżna Kate zachwyceni powitaniem w Polsce

Brytyjska para książęca odwiedziła Polskę jako pierwszy kraj Europy środkowo-wschodniej i pierwszy kraj spoza Wspólnoty Narodów, zabierając ze sobą dzieci – to książę George i księżniczka Charlotte.

Baczni obserwatorzy mogli zauważyć, że para książęca czuje się w naszym kraju dość swobodnie. Książe William i księżna Kate wielokrotnie naginali nawet protokół i pozwalali sobie na bardzo spontaniczne reakcje na powitanie zgotowane im przez Polaków.

William i Kate zostali podjęci przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Para książęca spacerowała Krakowskim Przedmieściem witana przez tłumy warszawiaków i turystów. Powitanie zgotowane Williamowi i Kate przez Polaków bardzo spodobało się parze książęcej.

Przed godz. 16 brytyjska para książęca oraz prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przybyli do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkali się z weteranami II Wojny Światowej oraz bohaterami powstania.

Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Odwiedzili także inkubator przedsiębiorczości w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie swoje centra mają firmy technologiczne i start-upy. Ostatnim punktem wizyty pary książęcej w poniedziałek w Warszawie będzie przyjęcie z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II w Łazienkach Królewskich, podczas którego książę William wygłosi przemówienie.

niezalezna.pl

Marcin Palion
Marcin Palion
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!