PILNE. Zadyma przed Sejmem. KOD i Obywatele RP chcą obalić rząd natychmiast!

Tak zwane Komitet Obrony Demokracji i Obywatele RP protestują przed budynkiem Parlamentu. Krzyczą o konieczności natychmiastowego obalenia rządu Beaty Szydło.

„Chodźcie do nas!” – skandują zebrani przed budynkiem parlamentu. Policja, jak informuje „Gazeta Wyborcza”, przysłała posiłki przed Sejm. – To też protest przeciwko opieszałości opozycji – mówi jeden z uczestników pikiety.

Opieszałości, jak się łatwo domyślić, w blokowaniu pracy Sejmu i dążenia w kierunku odsunięcia Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Podobne próby przeprowadzano w grudniu ubiegłego roku – wówczas, gdy parlament był sparaliżowany, dzisiejsi protestujący byli wniebowzięci.

Uczestnicy pikiety zorganizowanej przez „ruch społeczny” Obywatele RP i mazowiecki Komitet Obrony Demokracji próbują przedrzeć przez barierki ochronne do budynku parlamentu – podaje PAP. Jak twierdzą zebrani, powodem zwołania manifestacji jest uchwalenie przez Sejm nowelizacji ustawy o KRS. W piątek rano przed Sejmem ustawione zostały barierki zabezpieczające. Wniosek o opłotkowanie do KSP skierowano po wczorajszym wtargnięciu grupy osób na teren Sejmu.

Jednak nie tylko emerytowani esbecy mają zamiar po raz kolejny destabilizować kraj. Takie działania zapowiadają też politycy PO oraz Nowoczesnej.

Zobacz też: ZAMACH STANU w planach opozycji! Wszyscy w PO dostali takie SMS-y. Mobilizacja też w Nowoczesnej

Groteskowe sceny miały dziś miejsce również w Senacie. Senatorowie Platformy Obywatelskiej usiłowali zablokować mównicę i z uśmiechami na twarzy wykrzykiwali hasła o niezależnych sądach oraz wymachiwali wcześniej przygotowanymi kartkami z napisem „niezależne sądy”.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?