Wałęsa nie wytrzymał niewygodnego pytania dziennikarki: No co pani pie…?

0

Były prezydent Lech Wałęsa był gościem Moniki Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24. W pewnym momencie Wałęsa podirytował się, gdy dziennikarka zaczęła dopytywać go o pieniądze, które miał otrzymywać od bezpieki.

Jednym z tematów rozmowy Moniki Olejnik z Lechem Wałęsą w „Kropce nad i” w TVN24 były ostatnie medialne doniesienia, z których wynikało m.in., że Wałęsa za współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa dostał mieszkanie.

Publiczna telewizja znajduje coraz to nowych świadków, byłych agentów bezpieki, którzy mówią, że pan żądał coraz więcej pieniędzy, dlatego zerwali z panem kontakt. Mówią, że pana prowadzili tak, żeby pan służył sowietom – mówiła Olejnik.

Droga pani, jak pani przeczyta ten artykuł, to musi pani wyciągnąć wnioski, jak byłem mocny, jak to bezpieka mnie służyła, a nie ja. To oni wykonywali wszystko to, co chciałem. Chciałem mieszkanie, musieli mi dać, chciałem pieniądze, musieli mi dać. Chciałem jeszcze większe, to wtedy nie chcieli ze mną pracować. Oni sami mnie robią bohaterem. Jako jedyny pokonałem bezpiekę, z tego artykułu tak wynika – ironizował były prezydent.

Wałęsa: No co pani pie***y?

Za co panu dawali te pieniądze? – dopytywała dziennikarka. – To oni tak piszą, to nie ja mówię – uściślił Wałęsa. – To pan mówi: „chciałem pieniądze, dawali pieniądze” – nie ustępowała Olejnik.

No co pani pie***i? Przed chwilą pani powiedziałem, że tak napisano w tym artykule, który pani przytoczyła. Z tego artykułu tak wynika – zirytował się Lech Wałęsa. – Jest pan niegrzeczny, panie prezydencie. Chciałam, żeby pan powiedział konkretnie, bo będzie wyciągnięte jedno słowo z pana wypowiedzi i będzie obracane. Dlatego pytam o konkrety – zareagowała Monika Olejnik.

Pod koniec programu wróciła do scysji. – Przeprosi mnie pan za to, że powiedział, że pie***ę? – zapytała. – My jesteśmy przyjaciółmi od tylu lat. Wie pani, mam swoje poglądy, wymagam, żeby mnie też słuchano. Oczywiście przepraszam panią – powiedział były prezydent.