Co za zdziczenie! Ukraińcy obrzucili klasztor koktajlami Mołotowa. 20 zakonnic …

Nieprawdopodobne zdziczenie prezentują nasi wschodni sąsiedzi. Naród, który aspiruje do członkostwa w Unii Europejskiej i liczy na przepływ ludzi w ramach strefy Schengen, rzuca w tę i z powrotem koktajlami Mołotowa.

Dwadzieścia zakonnic zwróciło się o pomoc medyczną po ataku koktajlami Mołotowa na klasztor w Brzuchowicach pod Lwowem – poinformowały media na Ukrainie. W budynek, w którym mieszkają, rzucono pięć butelek z łatwopalną cieczą.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. W budynku, w którym wybuchł pożar, znajdowało się 30 kobiet. 20 z nich uległo zatruciu dymem.

Lwowski portal Zaxid.net poinformował, że zaatakowany klasztor jest siedzibą sióstr zakonnych, należących do nieuznawanego odłamu ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego. Portal przypomniał, że 30 czerwca we Lwowie rzucono koktajlem Mołotowa w synagogę przy ulicy Braci Michnowskich.

Z kolei początkiem maja podobne sceny miały miejsce w Odessie. Milicja podała w oświadczeniu, że protestujący rzucali koktajle Mołotowa, płyty chodnikowe i materiały wybuchowe.

Marcin Palion
Marcin Palion
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!