Politycy Nowoczesnej zamieszani w przemyt ludzi? Wizytowali polską straż graniczną!

Czy politycy Nowoczesnej Ryszarda Petru są zamieszani w coraz popularniejszy w Europie proceder handlu ludźmi? Jeśli sugestie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka potwierdziłyby się, mielibyśmy gigantyczny polityczny skandal.

Ostatnio neoliberalne media z niemieckim kapitałem atakowały polską straż graniczną za to, że nie wpuszcza do naszego kraju czeczeńskich muzułmanów. Wielkie reportaże o historii Czeczena, którego polska straż graniczna zawróciła 31 razy opublikował m.in. Onet czy napędzana „polskim” kapitałem „Gazeta Wyborcza”.

Posłowie Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, Monika Rosa i Jerzy Meysztowicz wizytowali kolejowe przejście graniczne z Białorusią w Terespolu. Lobbują za otwarciem kolejnego okna na Europę, kolejnym „uchodźcom”.

Tymczasem minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak, ma w tym temacie opinię jasną. – Politycy Nowoczesnej (…) w mojej ocenie wywierali presję na polską Straż Graniczną, żeby otworzyć polską granicę (…) na przemyt ludzipowiedział szef MSWiA.

Jak dodał Mariusz Błaszczak, posłowie z partii Ryszarda Petru „są albo tak nierozumni (…), albo ulegają poprzez swoją nieświadomość presji ze strony grup przestępczych.

Minister nie wyklucza też, że „politycy Nowoczesnej chcieliby przenieść na grunt Polski kryzys, jaki jest we Francji, w Belgii, w Niemczech, albo ulegają poprzez swoją nieświadomość presji ze strony grup przestępczych, które przecież zarabiają olbrzymie, gigantyczne pieniądze właśnie na przemycie ludzi”.

Rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki poinformował, że w 2016 r. na drogowym i kolejowym przejściu granicznym w Terespolu funkcjonariusze SG przyjęli wnioski o ochronę międzynarodową od 8315 osób. Natomiast nie zezwolono na wjazd około 85 tys. podróżnym, którzy nie spełnili warunków uprawniających ich do przekroczenia granicy państwa.

Chwileczkę...