Nowy sondaż dla niemieckiego portalu kompletnie załamał opozycję i UE. Polakom zmiany się podobają!

0

Właśnie opublikowany został najnowszy sondaż badający polityczne sympatie Polaków. Jego wyniki nie mogą być satysfakcjonujące dla żadnego przeciwnika polskiego rządu w kraju i za granicą. Przygotowaniem badania zajął się IBRiS na zlecenie Onetu (Ringier Axel Springer).

Nie ma wątpliwości – Polacy nie chcą już neoliberalnych rządzących. Na samym czele w słupkach znajduje się Prawo i Sprawiedliwość. Później długo, długo nic i Platforma Obywatelska, jednak z ponad dziesięcioprocentową stratą. Mocno trzyma się również Kukiz’15.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny by je wygrało. Partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się poparciem na poziomie 32,1 proc. W porównaniu z poprzednim sondażem, PiS straciło 1,2 proc.

Druga w klasyfikacji według sondażu IBRiS jest Platforma Obywatelska. Na ugrupowanie Schetyny głos oddałoby 21,8 proc. respondentów. Jednak strata zanotowana przez PO jest znacznie większa, bo aż 3,3 proc.

W parlamencie znalazłoby się jeszcze miejsce dla czterech partii politycznych. Trzecią siłą w Sejmie jest ruch Kukiz’15 z 9,8 proc. poparcia (zysk o jeden punkt procentowy). Tuż za ugrupowaniem Pawła Kukiza uplasowała się Nowoczesna, na którą głos oddałoby 9,5 proc. ankietowanych. To niemal o dwa pkt. proc. więcej niż w poprzednim sondażu. 6,8 proc. respondentów popiera Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na granicy progu wyborczego znalazło się PSL.

Jak widać, szaleńcze ataki tzw. opozycji totalnej na rząd, pod każdym możliwym pretekstem, przynoszą politykom głównej partii opozycyjnej niemal wyłącznie straty. Nawet w sondażach zamawianych przez przychylne opozycji media o kapitale zachodnim, ich poparcie spada, a pokonanie Prawa i Sprawiedliwości wydaje się w tej chwili niemożliwe.