Furia Verhofstadta po decyzji polskiego rządu. Każe Unii natychmiast interweniować!

Guy Verhofstadt to obok Martina Schulza największy polonofob w Brukseli. Atakuje nasz kraj przy każdej możliwej okazji i jest przekonany, że każdy ruch polskiego rządu niezgodny z wolą UE, zasługuje na natychmiastowe cofnięcie, gdyż narusza zasady praworządności.

Tym razem „rozczochrany Belg” dostał szału po tym, jak polscy parlamentarzyści (oczywiście niemal wyłącznie z PiS) przegłosowali zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa, które bez wątpienia ukrócą patologie i bezkarność w środowiskach prawniczych elit.

Posłowie uchwalili między innymi ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przewiduje wygaszenie kadencji zasiadających w niej sędziów. Obecnie są oni wybierani przez środowiska sędziowskie, ich następców wybierze Sejm. To w dużej mierze oczyści wymiar sprawiedliwości z komunistycznych sędziów.

Ustawę oczywiście krytykuje Bruksela. Zrobił to m.in rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein oraz wspomniany Verhofstadt, znajomy Ryszarda Petru, zwolennik zamienienia UE na jedno państwo z rządem w Brukseli.

Praworządność ostatecznie zniesiona w Polsce? Dość tego. Unia Europejska musi teraz podjąć działania – napisał Verhofstadt.

Wcześniej zmiany w KRS skrytykował komisarz do spraw człowieka Rady Europy, który uznał, że naruszają one niezależność władzy sądowniczej. Negatywnie zmiany ocenione zostały także w Parlamencie Europejskim. Zmiany jednogłośnie krytykują także pracujący dla Niemców w polskojęzycznych portalach dziennikarze (Onet, Interia, Newsweek).

Marcin Palion
Marcin Palion
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!