Zadymiarze rozczarowani. Prezes PiS fachowo pozamiatał towarzystwo! ZOBACZ WIĘCEJ

Z jednej strony pieśni religijne i morze biało-czerwonych flag, z drugiej okrzyki „Lech Wałęsa” i „precz z Kaczyńskim” – takimi swoją relację z miesięcznicy i kontr-miesięcznicy smoleńskiej rozpoczął Marcin Rola z portalu wRealu24.pl

Niemałe rozczarowanie przeżyli ludzie, którzy przyszli, by zakłócić obchody kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Liczyli na konfrontację, starcie, na to, że „Gazeta Wyborcza”, TVN i media Tomasza Lisa będą miały materiał na publikacje o dzieleniu Polaków przez PiS, tymczasem wszystko przebiegło spokojnie, a Jarosław Kaczyński spektakularnie zignorował nienawistne okrzyki.

Organizatorzy kontrmanifestacji, która odbywała się na Pl. Zamkowym wokół Kolumny Zygmunta, szybko ogłosili zakończenie tego zgromadzenia w tym miejscu i wezwali zebranych do przejścia w kierunku ul. Senatorskiej. Odchodzący z Placu Zamkowego manifestanci skandowali m.in.: „Zostawiamy ich z policją”, „zostawmy pusty plac”.

„Ci którzy próbują odebrać nam prawa obywatelskie, którzy próbują odebrać prawa katolikom, Kościołowi pewnie sadzą, że będę się nimi zajmował. Ja im tylko podziękuję bo dawno takiej frekwencji nie było i w Katedrze i tutaj” – mówił dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, przemawiając do zebranych na Krajowskim Przedmieściu, przed Pałacem Prezydenckim, w 87. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Tak że mogę powiedzieć dziękuję… A to, że Lech Wałęsa? Widocznie nie mają innych autorytetów. Można im współczuć. Natomiast my będziemy kontynuowali swój marsz, aż do momentu, gdy tu niedaleko staną pomniki. Stanie pomnik śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pomnik upamiętniający wszystkich, którzy polegli w katastrofie smoleńskiej i wierzę, że stanie się to za taki czas, który mierzy się w miesiącach a nie latach i wtedy będziemy też dużo więcej wiedzieli o przyczynach katastrofy, o tym co się stało – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Chwileczkę...