Uniwersytet Al-Azhar potępia zamach na muzułmanów w Londynie. Przy poprzednich milczał

Muzułmański uniwersytet Al-Azhar potępił zamach na muzułmanów w Londynie. Kairska uczelnia wzywa też do walki z islamofobią na zachodzie. Co ciekawe, po dziesiątkach zamachów na populację europejską, które miały miejsce w ostatnich latach, Al-Azhar nie protestował.

Uniwersytet Al-Azhar w Kairze zabrał głos w sprawie zamachu przed meczetem w Londynie. Jako jedna z najważniejszych instytucji teologicznych sunnizmu, potępiła w poniedziałek zamach, do którego doszło w nocy przed londyńskim meczetem.

Jednocześnie uczelnia wezwała Zachód do przeciwdziałania islamofobii.

W komunikacie Al-Azhar „stanowczo odrzucił ten terrorystyczny i rasistowski czyn”. Wezwał jednocześnie „kraje zachodnie do podjęcia wszelkich kroków prewencyjnych w celi ograniczenia islamofobii i zapobieżenia powtarzaniu się takich czynów”.

Wcześniej brytyjska premier Theresa May potępiła zamach, nazywając go obrzydliwą próbą zniszczenia wolności jednoczących Wielką Brytanię, takich jak swoboda udziału w modlitwach.

Wszystko wskazuje na to, że to wściekły na sytuację swojego kraju Brytyjczyk dokonał zamachu na opuszczających meczet muzułmanów. Co ciekawe, mass media na całym świecie zaznaczają, że wszystkie ofiary poniedziałkowego ataku to muzułmanie. Dlaczego z równym zapałem nie zwracali uwagi na wyznanie setek chrześcijan, który ginęli w ciągu ostatnich 2 lat w Paryżu, Nicei, Brukseli, Berlinie, Manchesterze czy Sztokholmie?

Marcin Palion

Marcin Palion

Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?