Prezydent Duda: Tusk chce, żeby Polska przestała istnieć

Podczas wywiadu wyemitowanego dziś w Telewizji Republika, prezydent RP Andrzej Duda odniósł się do sprawy krytyki między innymi ze strony Donalda Tuska, z jaką spotkały się słowa Beaty Szydło w Auschwitz.

Andrzeja Dudę w rozmowie z Telewizją Republika zapytano o reakcję Donalda Tuska, który na Twitterze napisał, że „takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera”.

To kompletnie nieodpowiedzialne z jego strony i, powiedziałbym, szokujące – stwierdził prezydent.

Jeśli były premier polskiego rządu a dziś przewodniczący Rady Europejskiej, o słowach na temat państwa, które powinno być silne, by chronić swoich obywateli, wypowiada się negatywnie, to jakiego państwa Donald Tusk chce? Takiego, które nie będzie istniało – powiedział Andrzej Duda.

Państwo polskie nie istniało podczas II wojny światowej i wydarzyło się wiele złych rzeczy, jak choćby zagłada społeczeństwa żydowskiego – zaznaczył prezydent.

Inny polityk Prawa i Sprawiedliwości, na temat Donalda Tuska i jego postawy wobec Polski, wypowiedział się wczoraj zdecydowanie ostrzej. Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu, powiedział, że Tusk jest niemieckim popychlem„. Słowa te wywołały gromkie oklaski w środowiskach prawicowych i wielkie oburzenie w szeregach tzw. totalnej opozycji.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?