Featured Polska i Polacy Wiadomości 

Opozycja totalna w szoku! Marszałek z PiS przeżuł i wypluł Tuska! UWAGA, MOCNE SŁOWA

Udostępnij ten artykuł znajomym!

Tak dobitnie uległości Donalda Tuska wobec Angeli Merkel nie określi jeszcze żaden polityk z pierwszych stron gazet. Wicemarszałek Sejmu z PiS, Joachim Brudziński, zrobił to w sposób bezlitosny.

“Donald Tusk jest niemieckim popychlem” – ocenił wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS), komentując reakcję szefa Rady Europejskiej na wystąpienie premier Beaty Szydło w Auschwitz. “Rząd PiS prowadzi kampanię nienawiści wobec uchodźców” – odpowiada PO.


Donald Tusk, który w mojej opinii, w mojej ocenie, a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do premier polskiego rządu, jest takim niemieckim popychlem, zareagował tak nerwowo i alergicznie na te słowa być może dlatego, że pani premier w swoim wystąpieniu odwołała się do tego, kto to piekło na ziemi zgotował. Nazywając zbrodniarzy wprost – niemieckimi nazistami, nie jakimś ponadnarodowym towarzystwem. Tylko mówiąc wprost, że to Niemcy” – ocenił na antenie TVP Info Brudziński.

Premier Beata Szydło powiedziała w środowym wystąpieniu, że “Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”.

Odnosząc się do tego wystąpienia, Donald Tusk napisał w środę na Twitterze: “Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera”.

Jak dodał Brudziński: “Człowiek, który w latach 80. pisał, że polskość to nienormalność, człowiek, który stojąc na czele Rady Europejskiej powinien być ponad sporem wewnętrznym w Polsce (…), w sposób wyjątkowo paskudny atakuje polską panią premier”.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ? ⇓
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

One thought on “Opozycja totalna w szoku! Marszałek z PiS przeżuł i wypluł Tuska! UWAGA, MOCNE SŁOWA

  1. […] wczoraj zdecydowanie ostrzej. Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu, powiedział, że “Tusk jest niemieckim popychlem“. Słowa ty wywołały gromkie oklaski w środowiskach prawicowych i wielkie oburzenie w […]

Comments are closed.