Berliner Zeitung: Grożenie Polsce może wyrządzić wiele szkód

Prasa w Niemczech ostrzega, że kolejne groźby wobec Polski mogą zjednoczonej Europie tylko zaszkodzić. Czytamy o tym między innymi na łamach poczytnego „Berliner Zeitung”.

Europa wymaga od nas cierpliwości, Europa Wschodnia chwili oddechu. Groźby Brukseli pod adresem Polski za odmowę przyjmowania uchodźców mogą wyrządzić wiele szkód – pisze „Berliner Zeitung”.

„Czasami trzeba zrobić coś niewłaściwego, chociaż wiadomo, że to niesłuszne. Ponieważ właściwego akurat nie ma albo to, co właściwe, odczuwamy jako błąd” – dywaguje felietonistka „Berliner Zeitung” Brigitte Fehrle w komentarzu

„Cierpliwości dla Europy!”. Tak właśnie ma się grożenie przez KE Polsce, Węgrom i Czechom za ich odmawianie przyjmowania do siebie uchodźców. „Co jednak groźby te zdziałają? W samej kwestii uchodźców nic” – konstatuje Fehrle – „W już chłodnym stosunku tych krajów do Europy mogą jednak wyrządzić wiele. Wiele szkód”.

W publikacji autorka skrytykowała też wypowiedź premier Beaty Szydło w Auschwitz, która przecież powiedziała tylko, że należy chronić swoich obywateli. Jak pisze Fehrle, polska premier zasugerowała, że imigranci mogą być jeszcze bardziej niebezpieczni, niż naziści.

Czy tak jest? To kwestia subiektywna. Rozejrzyjmy się jednak – spójrzmy na zachód i pomyślmy, czy gdy w Europie nie było tylu muzułmanów, to budynki i samochody wybuchały, Europejki były gwałcone na każdym kroku, a tiry rozjeżdżały niewinnych ludzi?

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?