Kolejny kraj chce opuścić UE! Prezydent Klaus: Szykujemy Czexit

Czesi to kolejny naród, który – podobnie jak Polacy – ma już dość dyktatorskich zapędów Brukseli. Czarę goryczy przelała sprawa uchodźców, których kraje Europy środkowo-wschodniej nie chcą, co niezbyt unijnych urzędników obchodzi.

Chorobliwie poprawni politycznie politycy i przywódcy z krajów Europy zachodniej chcą zmusić „oporne” – jak mówią – kraje, m.in. Polskę, Węgry i Czechy do przyjęcia obowiązkowych kwot uchodźców. Jednak rządy wymienionych państw mówią stanowcze „nie”.

Przemówił również były prezydent Republiki Czeskiej, Vaclav Klaus, który zdecydowanie sprzeciwia się szalonej polityce migracyjnej zachodnich rządów. Klaus stwierdził: – “Nadszedł czas, aby przygotować wyjście z naszego kraju z Unii Europejskiej”.

„Opuszczenie UE to jedyna dobra ścieżka dla naszego kraju” – stwierdził prezydent Klaus. – „Nasz głos jest ignorowany. Decyzje są podejmowane bez konsultacji z nami” – dodał, w specjalnie przygotowanym materiale wideo z przemówieniem do narodu czeskiego.

Klaus cieszy się ogromną sympatią w środowiskach narodowych u naszych południowych sąsiadów. Nie jest zresztą jedynym eurosceptykiem w tym kraju. Jakiś czas temu usłyszeliśmy też o równie krytycznym wobec „Wspólnoty” Petrze Machu, który wystąpił w Europarlamencie z przypinką „jestem Polakiem”. W Czechach ruchów i partii nieprzychylnych UE jest niemal równie wiele, jak w Polsce.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?