Polska jedną z najlepszych reprezentacji świata. W Lidze Narodów zagramy z elitą!

Reprezentacja Polski w ostatnim czasie sukcesywnie pnie się w górę, jej gra wygląda coraz lepiej, a pozycje w rozmaitych światowych i europejskich rankingach poprawiają się.

Jeszcze 4 lata temu nasza drużyna narodowa zajmowała w rankingu światowym miejsce poniżej 70., dziś – jesteśmy w pierwszej siódemce. Z kolei w rankingu UEFA (europejskim) plasujemy się póki co na 9. pozycji (ten ranking powstaje na nieco innych zasadach).

Pewne jest natomiast jedno. A raczej prawie pewne. Żeby stało się inaczej, musiałby w naszej drużynie wydarzyć się kataklizm. Polacy w nowo powstałej Lidze Narodów zagrają z elitą – w tak zwanej 1. dywizji. Są cztery.

Podopieczni Adama Nawałki wygrali ostatnio z reprezentacją Rumunii 3:1 podczas kolejnego meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Dzięki temu w najbliższym notowaniu rankingu FIFA nasi reprezentanci awansują co najmniej na 7. miejsce. Sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki poinformował także o awansie Polski w rankingu UEFA, w którym znajdziemy się na 9. lokacie.

Na podstawie rankingu UEFA zostaną stworzone grupy Ligi Narodów, które zastąpią mecze towarzyskie. Będzie w nim podział na cztery dywizje. Wielce prawdopodobne, że Biało-Czerwoni znajdą się w dywizji A. O tym zadecyduje notowanie rankingu w listopadzie tego roku.

Chwileczkę...