Tomaszewski: Polska może zostać mistrzem świata! [Zobacz WIDEO]

Legendarny bramkarz reprezentacji Polski, która siała postrach w światowym futbolu w latach 70., Jan Tomaszewski, nie ma wątpliwości, że reprezentacja Polski będzie jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa świata na najbliższym mundialu.

Mundial latem 2018 roku odbędzie się na boiskach w Rosji. Polska ma jedną z najsilniejszych reprezentacji w ostatnich kilkudziesięciu latach. Czyż nie byłoby pięknie, gdyby nasi piłkarze zafundowali nam mistrzostwo świata, w dodatku zdobyte na rosyjskiej ziemi?

Przez dekady polska piłka przeżywała kryzys. W latach 1992-2016 nie osiągnęliśmy praktycznie żadnego znaczącego sukcesu, a każdy nasz udział w turniejach reprezentacyjnych kończył się na meczu otwarcia, meczu o życie i meczu o honor.

Jednak od pamiętnego zwycięstwa 2-0 z Niemcami w październiku 2014 r., pierwszego w historii, w naszą reprezentację wstąpiły jakby nowe siły. Rzecz jasna swoje zrobiła też tytaniczna praca nowego selekcjonera – Adama Nawałki. Biało-czerwoni zaczęli wygrywać mecz za meczem, a Polacy znów są dumni ze swojej reprezentacji. Szybko minęła moda na żarty z polskich piłkarzy.

Po ostatnim, wygranym 3-1 meczu z Rumunią, głos zabrał m.in. Jan Tomaszewski, którego zarówno starsi, jak i młodsi kibice doskonale znają. Piłkarz, a dziś ekspert, znany jako „człowiek, który zatrzymał Anglię” na Wembley w 1973 r., powiedział wprost: – Naszą reprezentację stać na finał mistrzostw świata. Nie wiem, czy na mistrzostwo świata, ale na pewno na finał. 

Chwileczkę...