Wyciekła tajna instrukcja przed krajowym zjazdem prawników!

Po wrześniowym zjeździe sędziów, gdzie środowiska prawnicze same nazwały siebie „nadzwyczajną kastą ludzi”, co wywołało ogromne oburzenie w społeczeństwie, teraz zachowają dalej idącą ostrożność. Wyciekła instrukcja, w której uczestnicy zjazdu, który odbędzie się w sobotę, informowani są jak zachować pozory „działania w interesie obywateli, a nie własnym”.

POLUB nas i bądź zawsze na bieżąco

Ponadto elity prawnicze przestrzegają się przed używaniem niestosownych określeń, które „mogłyby być użyte przeciwko nim”. Do dokumentu dotarł „Super Express”.

„Biura prasowe organizatorów rekomendują uczestnikom paneli dyskusyjnych, aby z uwagi na niebezpieczeństwo skupienia uwagi mediów na tematach niezwiązanych z tematyką Kongresu, o niepodnoszenie w dyskusji kwestii wynagrodzeń sędziów i pełnomocników, tematów związanych z postępowaniami dyscyplinarnymi (…) mogących mieć negatywny wpływ na postrzeganie zawodów adwokatów, radców prawnych i sędziów. Biura prasowe rekomendują nieużywanie słów w rodzaju: kasta, nasza korporacja i podobnych znaczeń, które mogą zostać użyte przeciwko nam – napisano w komunikacie.

Kasta – zamknięta, endogamiczna grupa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna. Kasty istniały i istnieją nadal w różnych społeczeństwach ~ Wikipedia

„Proponujemy skupienie się na informacji, że działamy w interesie obywatela, a nie w interesie własnym. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że na terenie Centrum Kongresowego będą przedstawiciele mediów, nagrywający przebieg Kongresu. Uprzejmie prosimy o zachowanie powagi i uważności w trakcie Kongresu i podczas rozmów w kuluarach – stwierdzili w piśmie organizatorzy kongresu – Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izy Radców Prawnych, a także Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Uroczystość odbędzie się w sobotę w Katowicach. Potrwa blisko 8 godzin, a swój udział zapowiedziało już ponad 1,3 tys. prawników, m.in. sędziów i adwokatów. Głównym tematem Kongresu ma być reforma wymiaru sprawiedliwości.

Rzecz jasna niemal wszyscy przedstawiciele „nadzwyczajnej kasty” są przeciwni planowanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom. Z ich perspektywy to uderzenie w budowany przez lata, nienaruszalny dla zwykłego obywatela, układ „ich korporacji”.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?