Wyciekła tajna instrukcja przed krajowym zjazdem prawników!

Po wrześniowym zjeździe sędziów, gdzie środowiska prawnicze same nazwały siebie „nadzwyczajną kastą ludzi”, co wywołało ogromne oburzenie w społeczeństwie, teraz zachowają dalej idącą ostrożność. Wyciekła instrukcja, w której uczestnicy zjazdu, który odbędzie się w sobotę, informowani są jak zachować pozory „działania w interesie obywateli, a nie własnym”.

Ponadto elity prawnicze przestrzegają się przed używaniem niestosownych określeń, które „mogłyby być użyte przeciwko nim”. Do dokumentu dotarł „Super Express”.

„Biura prasowe organizatorów rekomendują uczestnikom paneli dyskusyjnych, aby z uwagi na niebezpieczeństwo skupienia uwagi mediów na tematach niezwiązanych z tematyką Kongresu, o niepodnoszenie w dyskusji kwestii wynagrodzeń sędziów i pełnomocników, tematów związanych z postępowaniami dyscyplinarnymi (…) mogących mieć negatywny wpływ na postrzeganie zawodów adwokatów, radców prawnych i sędziów. Biura prasowe rekomendują nieużywanie słów w rodzaju: kasta, nasza korporacja i podobnych znaczeń, które mogą zostać użyte przeciwko nam – napisano w komunikacie.

Kasta – zamknięta, endogamiczna grupa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna. Kasty istniały i istnieją nadal w różnych społeczeństwach ~ Wikipedia

„Proponujemy skupienie się na informacji, że działamy w interesie obywatela, a nie w interesie własnym. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że na terenie Centrum Kongresowego będą przedstawiciele mediów, nagrywający przebieg Kongresu. Uprzejmie prosimy o zachowanie powagi i uważności w trakcie Kongresu i podczas rozmów w kuluarach – stwierdzili w piśmie organizatorzy kongresu – Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izy Radców Prawnych, a także Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Uroczystość odbędzie się w sobotę w Katowicach. Potrwa blisko 8 godzin, a swój udział zapowiedziało już ponad 1,3 tys. prawników, m.in. sędziów i adwokatów. Głównym tematem Kongresu ma być reforma wymiaru sprawiedliwości.

Rzecz jasna niemal wszyscy przedstawiciele „nadzwyczajnej kasty” są przeciwni planowanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom. Z ich perspektywy to uderzenie w budowany przez lata, nienaruszalny dla zwykłego obywatela, układ „ich korporacji”.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?