Mazguła ZNOKAUTOWANY przez internautkę: Po Jałcie przyszliście wy i mordowaliście Polaków

Adam Mazguła, komunistyczny pułkownik maszerujący wielokrotnie z tzw. Komitetem Obrony Demokracji przeciwko odebraniu przywilejów esbekom, otrzymał ostrą reprymendę od jednej z internautek.

Mazguła zasłynął kilka miesięcy temu stwierdzeniem, że Stan Wojenny odbywał się „kulturalnie”. Tak podczas swojej przemowy na wiecu KOD w czasie protestu w Sejmie:

„Nie powiem, oczywiście były tam bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym wszystkim, w tym całym zdarzeniu. Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem już dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakieś szczególne prześladowania”.

W czwartek zamieścił na Twitterze post o treści: „18 maja 44 r. Polacy zdobyli Monte Cassino. Zabici, ranni, zdradzeni w Teheranie. Jałta nadeszła później. Żołnierz wygrał, zawiedli politycy!”.

Mazguła, który z całym oddaniem służył totalitarnej Władzy Ludowej, dość szybko dostał odpowiedź, ale na pewno nie taką, na jaką by liczył.

„Tak Mazguła… Zabici, ranni, zdradzeni w Teheranie. Później nadeszła Jałta… a później nadeszliście wy… i wymordowaliście 50 000 Polaków” – zripostowała użytkowniczka Kasjopea, szeroko znana na Twitterze m.in. z upamiętniania wielu, niekoniecznie powszechnie znanych Żołnierzy Wyklętych.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!