Cristiano Ronaldo traci miliony fanów! Katoliccy kibice wściekli na gwiazdora Realu Madryt

fot. Twitter

Cristiano Ronaldo rozpętał burzę, biorąc udział w tej kampanii reklamowej. Już teraz ogromna rzesza fanów Portugalczyka i Realu Madryt deklaruje w serwisach społecznościowych, że piłkarz traci w ich oczach szacunek.

O co chodzi? O kampanię reklamową, w której Ronaldo – zapewne za astronomiczną sumę pieniędzy – wziął udział. Piłkarz z katolickiej Portugalii reklamuje… Ramadan w Egipcie.

Nie dość, że Ronaldo zachęcał do obchodzenia muzułmańskiego święta, to jeszcze przywdział tradycyjne islamskie szaty. Dla wielu jego fanów było to za wiele, tym bardziej, że w jego kraju – Portugalii – katolicyzm zdecydowanie dominuje (81%).

Ramadan to dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego. Dla muzułmanów jest święty, gdyż w tym miesiącu rozpoczęło się objawianie Koranu – według wierzeń, archanioł Gabriel (arab. Dżibril) ukazał się Mahometowi, przekazując kilka wersów przyszłej świętej księgi islamu.

To właśnie świętowanie Ramadanu 2017 promuje w tym roku w Egipcie, portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo – gwiazdor Realu Madryt. Ronaldo uznawany jest za jednego z najzdolniejszych piłkarzy swojego pokolenia i jest jednym z najlepiej zarabiających futbolistów na świecie.

Teraz jego wizerunek wspiera kampanię promocyjną Ramadan 2017 w egipcie, którą finansuje Ahmed Abou Hashima, milioner i szef korporacji Egyptian Steel.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!