ZOBACZ, co Borys Budka bredzi o uchodźcach! „PiS straszy Polaków kobietami i dziećmi”

Borys Budka z Platformy Obywatelskiej gościł dziś rano w Polsat News. Jak powiedział, PO nie zmienia zdania w sprawie uchodźców. Dodał też, że Prawo i Sprawiedliwość „straszy Polaków”.

Budka w programie „Nowy dzień z Polsat News” tłumaczył dziwne zachowanie Grzegorza Schetyny z ostatnich dni, który powiedział, że „PO nie jest i nigdy nie była za przyjęciem uchodźców”. Cała Polska była mocno zdziwiona słowami szefa PO, ale już kilka dni później zarówno on, jak i całe ugrupowanie – wycofało się z tego stanowiska.

Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, podczas dzisiejszej rozmowy z dziennikarką Polsat News kilkakrotnie, co kilka zdań, powtarzał, że „z PiS-em na arenie międzynarodowej nikt nie chce rozmawiać”. Przekonywał, że twarde obstawanie rządu Beaty Szydło przy stanowisku „nie chcemy żadnych imigrantów” to zła polityka.

PiS straszy kobietami, straszy dziećmi, osobami, które uciekają przed wojną – stwierdził Budka i dodał, że… poprzednicy obecnej władzy, którym była jego partia w koalicji z PSL-em, nie sprowadzili do Polski uchodźców. To prawda. Sęk w tym, że nie zrobili tego, bo po prostu nie zdążyli, musząc oddać władzę Prawu i Sprawiedliwości po przegranych wyborach. Co prawda szefowa ówczesnego rządu Ewa Kopacz podpisała z Brukselą zobowiązanie, ale teraz rząd PiS wszystko to odkręca.

Jak tłumaczy Budka, „straszenie Polaków kobietami i dziećmi to wyłącznie zabieg wizerunkowy”. – Polacy boją się o swoje bezpieczeństwo, a PiS to wykorzystuje – mówił wiceszef Platformy Obywatelskiej.

PRZERAŻAJĄCE! Taki los PO, UE i Tusk chcą zgotować Polakom. KONIECZNIE ZOBACZ i podaj dalej! [WIDEO]

Rząd Platformy Obywatelskiej, w którym byłem zarówno ja, jak i przewodniczący Schetyna, nigdy nie zgodził się na przyjęcie nielegalnych imigrantów – próbował przekonywać Budka.

Mówił też, że wypowiedź Grzegorza Schetyny sprzed tygodnia, gdy powiedział dosłownie, że Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców, była „niefortunna”, a także, że było to przejęzyczenie. Przypomnijmy jednak, że Schetyna powtórzył swoje stanowisko dwukrotnie, pełnym zdaniem, w ciągu maksymalnie kilkudziesięciu sekund.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?