PILNE. USA: Demokraci obalają prezydenta! Senator Angus King: rusza proces odsuwania Trumpa od władzy

0

PILNE Opozycja w Stanach Zjednoczonych zdaje się być równie niebezpieczna dla demokracji, co ta w Polsce. Pomimo, że sami zaliczają siebie do grupy zapalonych krzewicieli tego systemu. Amerykańscy Demokraci mówią dziś wprost, że rozpoczynają proces odsuwania prezydenta Donalda Trumpa od władzy!

Odkąd w listopadzie ubiegłego roku jasne stało się, że 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych będzie Donald Trump, amerykańscy lewicowcy i neoliberałowie rozpoczęli ogniste protesty.

Atmosfery nie starali się uspokajać politycy będący w opozycji wobec Trumpa. Teraz już wiemy, dlaczego. Planowali bowiem impeachment (odsunięcie prezydenta od władzy) i już teraz – jak mówią oficjalnie – mają zamiar wdrażać ten proces.

Senator Angus King, pytany przez dziennikarza CNN o to czy mogą ruszać się w kierunku procesu impeachmentu, odpowiedział wprost: – Niestety, Wolf, muszę powiedzieć: tak – zwrócił się do dziennikarza po imieniu senator King, który przedstawia się jako niezależny, jednak stowarzyszony jest z tzw. Demokratami.

Wypowiedział się również były członek administracji Billa Clintona Robert Reich, którego cytuje brytyjski „The Independent”. Mówi, że odwołanie Trumpa jest już przesądzone…

Impeachment Donalda Trumpa jest przesądzony. To tylko kwestia pytania „kiedy”. Nie podlega wątpliwości, że są ku temu podstawy – stwierdził Reich.

Robert Reich stwierdził ponadto, że Trump zostanie obalony, gdy Republikanie „przedłożą lojalność wobec Ameryki ponad lojalność wobec swojej partii”. Przyznacie Państwo, że styl wypowiedzi łudząco podobny do tego, jakim posługuje się totalna opozycja w Polsce.

Amerykańscy internauci natychmiast zaczęli snuć teorie, że nagła żądza obalenia rządów Trumpa przez establishment musi mieć związek z niedawnym zwolnieniem szefa FBI, Jamesa Comeya, który ma działać teraz przeciwko prezydentowi.

Sytuacja jest poważna, bo przeciwko Trumpowi, a za jego odwołaniem, skrzyknęła się niemal cała opozycja, wielkie korporacje, największe media i opiniotwórczy – według dziesiątek milionów Amerykanów – komentatorzy i publicyści. Zachwyconych obecną sytuacją oczywiście nie brakuje również w Polsce: