KOD stworzy międzynarodówkę!? Chcą walczyć ze skrajnościami

Krzysztof Łoźiński jeden z pomysłodawców Komitetu Obrony Demokracji chce stworzenia międzynarodowego komitetu, który będzie chronił przed skrajnościami. Międzynarodowe ambicje Łoźiński ujawnił w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”:

Byłoby wspaniale, gdyby można było powołać taki międzynarodowy komitet obrony przez tymi wszystkimi skrajnościami, przed Le Pen, Orbanem czy Erdoganem

Łoźiński dodał, że KOD jest organizacją „eklektyczna” oraz gromadzi ludzi o różnych poglądach, zarówno tych prawicowych, jak i lewicowych. W maju Łożiński ma zmierzyć się w walce o przywództwo z dotychczasowym liderem KOD Mateuszem Kijowskim, znanym głównie z niepłacenie alimentów i problemów z rozliczaniem finansów kierowanej przez siebie organizacji.

Trudno się dziwić międzynarodowym ambicjom jednego z liderów KOD. W końcu nie tylko Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość zagraża swoiście rozumianej demokracji.

We Francji ciągle szanse na wygraną ma Marine Le Pen, na Węgrzech Viktor Orban ogranicza działalność uczelni sponsorowanej przez George’a Sorosa. Także za Wielką Wodą działalność Donalda Trumpa doprowadza do histerii lewicowe elity.

KOD więc ma dużo pracy i powinien szybko rozszerzać swoją działalność i tworzyć bratnie organizacje za granicami naszego kraju. Hojni sponsorzy tacy jak wspomniany Soros nie powinni poskąpić dolarów na tak ideowe przedsięwzięcie.

Jakub Surowiec

Jakub Surowiec

Dziennikarz NewsWeb.pl
Napisz do autora: jakub.surowiec@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...