Stanowisko w Sądzie Najwyższym w zamian za ataki na PiS! Zobacz „nadzwyczajną kastę” od kulis

Prof. Wojciech Kocot ma zostać zaopiniowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na sędziego Sądu Najwyższego Izby Cywilnej.

Nie byłoby w tym nic bulwersującego, gdyby nie fakt, że Kocot jest współautorem uchwały wspomnianego wydziału, w której atakuje rząd Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudę za przeprowadzenie zmian w Trybunale Konstytucyjnym w grudniu 2015 roku.

Wiele wskazuje na to, że to właśnie krytykujący obecną władzę mogą liczyć na najbardziej intratne posady w środowisku „nadzwyczajnej kasty ludzi”.

Jak można odczytać z treści uchwały prof. Kocot broni demokracji i porządku konstytucyjnego. Szkoda tylko, że nie zauważa faktu, że zmiany te przeprowadza większość wybrana w demokratycznych wyborach.

W uchwale Wydziału czytamy:

Kierując się obywatelską misją Uniwersytetu oraz obowiązkiem wynikającym z art. 13 ust. 1 pkt 2 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego wyraża sprzeciw wobec działań podejmowanych przez obecną większość parlamentarną, Prezydenta Rzeczypospolitej i Rząd. Godzą one w podstawowe zasady naszego porządku konstytucyjnego, co dotyczy w szczególności pozycji Konstytucji jako najwyższego prawa Rzeczypospolitej i wynikających z niej zasad: demokratycznego państwa prawnego, podziału władz, niezależności sądów i niezawisłości sędziowskiej, a także zasad poprawnej legislacji i publicznej konsultacji spraw ważnych dla obywateli oraz przestrzegania ich podstawowych praw politycznych.

Według informacji portalu wPolityce.pl nominacja Kocota jest pewna i ma związek z jego antyrządowymi poglądami, które wielokrotnie podnosił podczas rady wydziału. Jak widać obrona „kasty sędziowskiej” i antyrządowe tyrady stanowią możliwość do awansu na lukratywne stanowiska. Widać, że zachowanie środowiska sędziowskiego może tylko zdopingować ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do głębokich reform wymiaru sprawiedliwości.

Jakub Surowiec

Jakub Surowiec

Dziennikarz NewsWeb.pl
Napisz do autora: jakub.surowiec@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?