Resort sprawiedliwości odpowiada Tuskowi: Nie będzie zasłaniania się immunitetem

Narzekanie Donalda Tuska na długość jego przesłuchania w prokuraturze jest śmieszne – podkreślił dziś wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Przypomniał m.in., że Zbigniew Ziobro raz był przesłuchiwany przez prokuraturę przez 11 godzin. Odniósł się też do kwestii ewentualnego korzystania z immunitetu przez Tuska. – Tutaj immunitet nie wchodzi w grę – stwierdził.

Donald Tusk w środę w warszawskiej prokuraturze, od godz. 12.00 zeznawał jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Prokuraturę opuścił ok. godz. 20.

Słyszałem, że Zbigniew Ziobro raz był przesłuchiwany 11 godzin przez prokuraturę, a chyba tylko jeden polityk – Jarosław Kaczyński – był tylko częściej przesłuchiwany przez prokuraturę przy okazji różnych spraw. To też pokazuje jak funkcjonowała prokuratura w czasach, kiedy rządziła Platforma Obywatelska. Więc chociażby w tym kontekście narzekanie Donalda Tuska na długość jego przesłuchania jest śmieszne

– powiedział wiceminister Wójcik dziennikarzom w sejmie.

Natomiast chcę powiedzieć bardzo wyraźnie: wszyscy są równi wobec prawa. Zapis konstytucji wreszcie jest realizowany – dodał.

Donald Tusk także jest równy wobec prawa. Nie stoi ponad prawem i ponad konstytucją. Choćby był królem Europy – kontynuował przedstawiciel resortu sprawiedliwości.

A za takiego go niektórzy uważają, a być może on sam się uważa za takiego – to stanął przed polska prokuraturą. To chyba dobrze – mówił wiceminister Wójcik.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!