Tusk zasłania się immunitetem. „Nie będę tłumaczył się przed prokuraturą”!

Znamienne słowa wypowiedział tuż przed przesłuchaniem w prokuraturze, na które dziś przybył do Polski, Donald Tusk – obecny przewodn. Rady Europejskiej, wcześniej premier polskiego rządu. Uważa, że nie ma obowiązku tłumaczyć się przed polską prokuraturą.

Tuska na Dworcu Centralnym w Warszawie witały setki osób. Przybyła zorganizowana grupa polityków PO i ludzi sympatyzujących z tzw. Komitetem Obrony Demokracji. Pojawili się też przeciwnicy Tuska.

Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, a także osoby związane ze środowiskami narodowymi przyniosły transparenty m.in. z wizerunkiem Donalda Tuska ubranego w więzienny „pasiak” i wznosili okrzyki o zdradzie stanu, jakiej miał dopuścić się Tusk.

Z kolei sam „ojciec Platformy Obywatelskiej”, gdy szedł w kierunku prokuratury, powiedział dziennikarzom, że nie wierzy w szczere intencje wymiaru sprawiedliwości, a jego wezwanie w roli świadka ma charakter polityczny.

Byłbym chyba wyjątkiem w Polsce, gdybym powiedział, że ta sprawa jest uczciwa, neutralna politycznie, bez politycznych emocji i politycznego nastawienia – powiedział Tusk.

Sam Tusk zdaje się nie podchodzić do sprawy poważnie. – Nie będę tłumaczył się przed prokuraturą. Moje zeznania będą miały charakter techniczny – stwierdził pewny siebie Tusk.

Z kolei Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, odniosła się do postawy byłego premiera z równą nonszalancją. – Chłopie, czego ty się boisz? Nie zasłaniaj się immunitetem – stwierdziła na briefingu prasowym, który odbyła wraz z Ryszardem Terleckim dziś w gmachu Sejmu.

W odpowiedzi na zarzuty o „polityczną nagonkę”, Mazurek wyjaśniła, że chodzi o pozyskanie zeznań, które będą istotne dla prokuratury.

W całej sprawie chodzi o niejasne kontakty polskiej Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską FSB, które tuż po katastrofie smoleńskiej odbywały się niezgodnie z procedurami.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!