KOMORNICY alarmują: Zmiany w prawie zrujnują nam życie!

Krajowa Rada Komornicza alarmuje, że zmiany w prawie, które mają m.in. umniejszyć kompetencje komorników, pozbawią chleba nie tylko ich, ale i… polskich przedsiębiorców.

„Szykowane przez rząd zmiany w ustawie o komornikach mogą drastycznie zmniejszyć szybkość i skuteczność egzekucji. To odbije się na polskich firmach i przeciętnych obywatelach, którzy nie będą mogli odzyskać swoich należności” – ostrzega Krajowa Rada Komornicza.

Środowisko komornicze nie wspomina jednak, że zdecydowana większość, w dodatku największych wierzytelności, jest przez komorników i firmy windykacyjne odzyskiwana na rzecz… zagranicznych banków i parabanków, a nie polskich firm i przeciętnych obywateli, jak twierdzą komornicy. Można za to z całą pewnością powiedzieć, że najwięcej postępowań toczy się właśnie przeciwko zwykłym obywatelom.

6 kwietnia br. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o komornikach sądowych oraz ustawy o kosztach komorniczych. Projekty zakładają obniżenie stawek opłat egzekucyjnych. Nie zmieni się natomiast status komorników jako podatników podatku VAT (podatek zawarty w wynagrodzeniu prowizyjnym), a także obowiązkowe nagrywanie video czynności egzekucyjnych – pisze „Rzeczpospolita”.

Krajowa Rada Komornicza ocenia, że planowane zmiany najboleśniej uderzą w mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy –
zdaniem komorników – „będą zmuszeni dojeżdżać do najbliższego miasta wojewódzkiego, aby móc uzyskać pomoc komornika”.

Proponowane zmiany przyniosą katastrofalne skutki dla całej gospodarki i społeczeństwa – alarmuje Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.

Komornicy ostrzegają, że część dotychczas prowadzonych spraw nie będzie kontynuowanych ze względu na problem z wyznaczeniem zastępców komorników, którzy zrezygnują z pracy.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!