KOMORNICY alarmują: Zmiany w prawie zrujnują nam życie!

  Krajowa Rada Komornicza alarmuje, że zmiany w prawie, które mają m.in. umniejszyć kompetencje komorników, pozbawią chleba nie tylko ich, ale i… polskich przedsiębiorców.

  “Szykowane przez rząd zmiany w ustawie o komornikach mogą drastycznie zmniejszyć szybkość i skuteczność egzekucji. To odbije się na polskich firmach i przeciętnych obywatelach, którzy nie będą mogli odzyskać swoich należności” – ostrzega Krajowa Rada Komornicza.

  Środowisko komornicze nie wspomina jednak, że zdecydowana większość, w dodatku największych wierzytelności, jest przez komorników i firmy windykacyjne odzyskiwana na rzecz… zagranicznych banków i parabanków, a nie polskich firm i przeciętnych obywateli, jak twierdzą komornicy. Można za to z całą pewnością powiedzieć, że najwięcej postępowań toczy się właśnie przeciwko zwykłym obywatelom.

  6 kwietnia br. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o komornikach sądowych oraz ustawy o kosztach komorniczych. Projekty zakładają obniżenie stawek opłat egzekucyjnych. Nie zmieni się natomiast status komorników jako podatników podatku VAT (podatek zawarty w wynagrodzeniu prowizyjnym), a także obowiązkowe nagrywanie video czynności egzekucyjnych – pisze “Rzeczpospolita”.

  Krajowa Rada Komornicza ocenia, że planowane zmiany najboleśniej uderzą w mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy –
  zdaniem komorników – “będą zmuszeni dojeżdżać do najbliższego miasta wojewódzkiego, aby móc uzyskać pomoc komornika”.

  Proponowane zmiany przyniosą katastrofalne skutki dla całej gospodarki i społeczeństwa – alarmuje Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.

  Komornicy ostrzegają, że część dotychczas prowadzonych spraw nie będzie kontynuowanych ze względu na problem z wyznaczeniem zastępców komorników, którzy zrezygnują z pracy.

  KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ >

  BRAK KOMENTARZY