PILNE | Tuska czeka na dworcu piekło? Powita go nie tylko opozycja!

Od dłuższego czasu wiemy już, że Donalda Tuska, który przyjedzie jutro do Polski by stawić się w prokuraturze, przywita delegacja Platformy Obywatelskiej i środowiska bliskie tzw. Komitetowi Obrony Demokracji.

Odbyły się nawet “próby”, na czele których stanęła młoda posłanka PO, Kinga Gajewska. Nagranie z Dworca Centralnego, gdzie 19 kwietnia “wyląduje” Tusk, wśród zwolenników rządu wywołuje salwy śmiechu i politowanie.

Jednak, jak się okazuje, coraz większa liczba osób niesympatyzujących z opozycją deklaruje swoją obecność na “powitaniu” przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Na byłego premiera Polski poczekają również zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, a także – najprawdopodobniej – ludzie związani ze środowiskami jeszcze bardziej prawicowymi i narodowymi.

W mediach społecznościowych widać, że zapał jest niemały. Do przyjścia na kontrdemonstrację zachęca m.in. prawicowa “Gazeta Polska”.

Plakat z hasłem “Przywitajmy PRZYJACIELA MERKEL” co kilka minut podaje dalej kilkadziesiąt osób.

Obecność zapowiadają nawet ludzie nie do końca przychylni Prawu i Sprawiedliwości, a jednocześnie bardzo nielubiący Tuska, który był premierem polskiego rządu przez długie lata.

Osoby deklarujące bardzo zimne przyjęcie Tuska w Warszawie zaznaczają, że organizacja przywitania przez Platformę Obywatelską ma charakter propagandowy i zostanie w zachodnich mediach przedstawiona jako “gorące przywitanie przez wszystkich Polaków”.

Donald Tusk ma zjawić się na peronie 3. Dworca Centralnego w Warszawie jutro (19 kwietnia 2017 r.) po godz. 10.00.

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ >

BRAK KOMENTARZY