Paniczny strach Muchy: Będzie nieprzyjemnie, spodziewam się kajdanek

0

Politycy Platformy Obywatelskiej do tej pory jednogłośnie twierdzili, że w żadnej kwestii po 8 latach rządzenia nie mają sobie nic do zarzucenia. Skąd zatem panika, która wypływa do sfery publicznej?

Podobnie jak dziś Joanna Mucha, minister sportu w rządzie PO-PSL, kilka miesięcy temu wypowiadała się Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Obie panie, tak jak wielu innych polityków koalicji rządzącej do 2015 roku, uważają, że rządzące Prawo i Sprawiedliwość będzie zamykało do więzień zamieszanych w afery poprzedniej władzy. Jednak nie z uwagi na realne winy, ale „dla zasady”.

„Macie plan zejścia do podziemia?” – spytał w wywiadzie Piotr Najsztub Joannę Muchę. Posłanka PO odpowiedziała: „Będzie nieprzyjemnie. Jestem pewna, że parę osób wsadzą do aresztów”.

Mucha ponadto starała się przekazać, że poparcie i zaufanie dla partii rządzącej drastycznie spada: – Sondaże pokazują, że coś się w zaufaniu Polaków do tej władzy załamuje – powiedziała.

Jestem przekonana, że to doprowadzi do przyspieszenia działań prowadzących do „skręcenia” ordynacji wyborczej i uzyskania władzy nad sądownictwem. Ale to nie będą wystarczające działania. A jeśli tak, to można się spodziewać kajdanek na rękach kilku sędziów, dla przykładu, a potem kilku polityków – stwierdziła Mucha.

Polityk, która zasłynęła podczas grudniowego kryzysu sejmowego swoimi talentami muzycznymi, tym razem w „Newsweeku” „popisuje się” swoją wyobraźnią. Atmosferę podgrzewa Najsztub.

Macie plan na wypadek zejścia do podziemia, partyzantki? — pyta Piotr Najsztub. – To nie jest ten etap. A pan tak uważa? — odpowiada Mucha. – Partyzantkę odradzam, Macierewicz was wyprzedził i zaludnia lasy Obroną Terytorialną — kontynuuje Najsztub. – Nie ma jednak wątpliwości, że będzie coraz bardziej nieprzyjemnie. I jestem pewna, że parę osób wsadzą do aresztów — prorokuje Mucha.

Chwileczkę...