Czesi zakpili z eurokratów! Takiego numeru nie wycięli nawet Polacy

Rząd czeski dosłownie zaśmiał się Brukseli w twarz. Zamiast 1600 uchodźców, których nakazała przyjąć Unia Europejska, nasi południowi zakwaterowali u siebie… 12 (słownie: dwanaście) osób.

Czechy – w ramach ustalonego przez UE limitu w wysokości 1,6 tys. osób – przyjęły 12 uchodźców. I na tym zamierzają zakończyć. Mimo, że grozi im wielomilionowa grzywna – oznajmił szef czeskiego MSW Milan Chovanec. — Z trwającej weryfikacji pozostałych osób wynika, że więcej nie należy nikogo przyjmować – dodał minister.

Jak zaznaczył, weryfikacja przez czeskie służby bezpieczeństwa migrantów, którzy obecnie przebywają w obozach we Włoszech i Grecji, trwa przez kilka tygodni, a nawet miesięcy i napotyka na ogromne trudności.

Ci ludzie nie wykazują żadnego zainteresowania pozostaniem na miejscu na czas weryfikacji, czyli w Grecji lub we Włoszech. W związku z tym zakończyliśmy lustracje – wyjaśnił Chovanec.

Minister nie wyklucza, że ta decyzja zmusi UE do nałożenia na Czechy wielomilionowej kary.

Ostateczna decyzja należy do rządu. On powinien zadecydować, czy warto zakończyć przyjmowanie uchodźców kosztem sankcji. Moim zdaniem tak. Nie można wpuszczać tu ludzi bez kontroli – stwierdził szef MSW Czech.

źródło: newsbook.pl

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!