PILNE. Oskarżony zdradza: Tusk jako premier wyraził zgodę na współpracę z FSB

Generał Janusz Nosek w rozmowie z reporterem RMF FM ujawnił, że Donald Tusk będąc premierem wydał zgodę na podjęcie współpracy polskich służb specjalnych z rosyjską FSB.

Wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie wezwał na przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska, które ma się odbyć w środę 15 marca. Jest związane ze śledztwem dotyczącym badania okoliczności współpracy i umowy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego z FSB – rosyjskim kontrwywiadem. Informacja, którą podał portal niezalezna.pl wywołała polityczno-medialną burzę.

Śledztwo dotyczy artykułu 231 kodeksu karnego, a zarzuty dotychczas postawiono dwóm osobom: gen. Januszowi Noskowi oraz jego następcy na stanowisku szefa SKW Piotrowi Pytlowi.

I właśnie z tym pierwszym rozmawiał reporter RMF FM. Jak można było się spodziewać Nosek zarzucił prokuraturze „działanie polityczne”, a także twierdził, że zeznania Tuska „nic nie wniosą”.

– A czy taką umowę mogliście podpisać bez wiedzy premiera, czy tylko i wyłącznie za jego wiedzą? – zapytał reporter.

Jeśli chodzi o umowę, nie była w żaden sposób wymagana zgoda premiera. Była wymagana zgoda premiera na podjęcie współpracy, która jest elementem poprzedzającym podpisanie umowy.

– Taka zgoda była?

W odpowiednim momencie była wydana.

W tej sprawie Tuska wzywa polska prokuratura, ale prawdopodobnie obecny przewodniczący RE nie stawi się na przesłuchanie. Więcej TUTAJ.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?