Oto 10 najpopularniejszych koszmarów sennych [ZOBACZ ICH ZNACZENIA]

0

Każdy z nas miał kiedyś koszmarny sen. Niektórzy ludzie mają je prawie każdej nocy. Czym są koszmary? Zazwyczaj są to przypadkowe projekcje uśpionego, nieświadomego mózgu. Nie pamiętamy dokładnie, o czym śniliśmy, wiemy jedynie, że było to przerażające. Jednakże są tez koszmary które są wspólne dla milionów ludzi. Oto 10 najczęstszych z nich, ich prawdopodobne przyczyny oraz znaczenie.

#10. Zjawiska naturalne

Czy śniło ci się, że zostałeś porwany przez tornado? Albo nadciągający huragan niszczy wszystko na swojej drodze – twój dom, sąsiedztwo, lasy? Jako że pogoda jest nieprzewidywalna i nie można jej kontrolować, sen ten oznacza nasze podświadome obawy o problemy, których nie możemy kontrolować w prawdziwym życiu. Te sny odzwierciedlają nasz niepokój i niepewność co do spraw takich jak sprawdzian, wizyta u lekarza czy przyszłości naszego związku.

#9. Widzenie zmarłych

W tym koszmarze masz wrażenie, że kontaktuje się z tobą osoba zmarła. Może to być osoba z twojej rodziny albo przypadkowo poznani ludzie. Jeśli śnisz o niedawno zmarłym członku rodziny, oznacza to, że nie radzisz sobie ze stratą, nie możesz się z tym pogodzić. Te koszmary mają często ludzie, którzy są chorzy na nieuleczalne lub zagrażające życiu choroby.

#8. Przegapienie ważnego wydarzenia

Te koszmary są charakterystyczne dla ludzi, którzy żyją w pośpiechu, mają za dużo spraw na głowie i trudno im zdążyć ze wszystkim co zaplanowali. Śnią oni o przegapieniu terminu wizyty, wesela czy innych ważnych wydarzeń. Ci ludzie są bardzo spięci i nie potrafią wyluzować się w realnym życiu.

#7. Nagość

Bycie nagim w miejscach publicznych to częsty koszmar. Dotyka on ludzi, którzy mają niskie mniemanie o sobie i obawiają się oceniania przez innych. Nie chodzi jedynie o krytyczną ocenę wyglądu zewnętrznego, ale również cech charakteru czy sposobu działania.

#6. Wypadające zęby

To następny częsty koszmar ludzi, którzy są niepewni siebie. Podobnie jak i sny o byciu nagim, sen o wypadających zębach jest odzwierciedleniem obawy przed byciem osądzanym przez innych.

#5. Zranienia

Czasami śnimy, że ktoś nas bije, łamie kości, tnie nasze ciało. Te sny oznaczają, że nie możemy sobie poradzić z pewnymi sprawami w rzeczywistości. Mózg daje nam do zrozumienia, że powinniśmy skupić się na znalezieniu przyczyny i poprawieniu jej (na przykład rzucenie palenia), a senne koszmary znikną.

#4. Odejście partnera

Sny o definitywnym odejściu małżonka lub stałego partnera są odzwierciedleniem naszych obaw o przyszłość związku. Zazwyczaj dotyczą one osób, które są przekonane, że nie są wystarczająco dobre dla partnera lub mają niskie poczucie swojej wartości.

#3. Uwięzienie

Takie sny mają często ludzie cierpiący na klaustrofobię. Koszmary te mają również ludzie uwięzieni w nie przynoszącej satysfakcji pracy, w nieodpowiednich związkach, mający niespłacony kredyt. Odzwierciedla to nasz strach przed niemożnością dokonania zmian.

#2. Spadanie

Te sny reprezentują brak kontroli nad pewnymi aspektami naszego życia. Często mają je ludzie na wysokich stanowiskach, którzy mają nadzór nad ludźmi, ale mają wrażenie, że nie są w stanie kontrolować wszystkiego.

#1. Bycie ściganym lub atakowanym

Jest to najbardziej powszechny koszmar. Śnimy, że jesteśmy ścigani i/lub atakowani przez ludzi, zwierzęta czy paranormalne istoty. Te sny oznaczają nasz strach przed konfrontacją w realnym życiu. Może to być konfrontacja z niesprawiedliwym nauczycielem, wrednym szefem, patologicznym rodzicem czy też partnerem. Reakcja na atak we śnie (chowanie się, ucieczka, krzyk) zazwyczaj odzwierciedla nasze reakcje na jawie.

A Ciebie, które z wyżej opisanych koszmarów sennych nawiedzają najczęściej?

Chwileczkę...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here