Aktywistka KOD: Mieszkańcy Warszawy, gardzę wami

Komitet Obrony Demokracji

„Gardzę wami” – taką wiadomość przekazała mieszkańcom stolicy, którzy nie wybrali się na sobotni antyrządowy marsz KOD Danuta Kozielska, jedna z bardziej znanych aktywistek tzw. Komitetu Obrony Demokracji.

Kozielska jest zapaloną aktywistką KOD, wyjątkowo nie znosi Prawa i Sprawiedliwości, w swoim twitterowym profilu pisze: „nienawidzę populizmu i niepoprawnej polszczyzny”. Ten też profil obserwowany jest m.in. przez Mateusza Kijowskiego, Agnieszkę Pomaskę czy oficjalne konto KOD.

Mrozy, z którymi mamy w ostatnich tygodniach do czynienia, mocno dają się we znaki organizatorom protestów KOD. Frekwencja spadła o kilkaset procent i trudno mówić o tendencji wzrostowej.

Upust emocjom w swoim wpisie daje Danka Kozielska. Aktywistka KOD, po marszu, który odbył się w sobotę 11 lutego napisała: „Zmarzłam. Nawet zamarzłam na dzisiejszym marszu. Mieszkańcy Warszawy. Gardzę wami.

kozielska twitt

„Będą jeszcze płakać. Ale będzie za późno” – odpowiedział inny wyznawca KOD, nie przejawiając jakiegokolwiek oburzenia. Najwyraźniej w opinii KODziarzy każdy, kto nie idzie z nimi protestować, jest godny pogardy.

A może po prostu warszawiacy mają inne zdanie, do czego mają pełne prawo? Jedno jest pewne: stereotyp o siejących nienawiść zwolennikach prawicy KOD obala sam.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!