Magda Ogórek jednym pytaniem zgasiła komornika na wizji [MUSISZ TO ZOBACZYĆ]

Debiut w roli współprowadzącej wczorajszy program „Studio Polska” dr Magdalena Ogórek może zaliczyć do udanych. Program poświęcony był pracy komorników – na widowni zebrali się reprezentanci tego środowiska oraz ich ofiary.

Tomasz Piłat reprezentujący Krajową Radę Komorniczą mówił o ludziach, na rzecz których prowadzone są postępowania. – Nie możemy zapominać o osobach, które przede wszystkim potrzebują naszej pomocy – mówił komornik.

Piłat miał na myśli najpewniej ludzi i instytucje, którym nie udało się odzyskiwać pieniędzy od dłużników. Wobec zwykłych obywateli, którym w pewnym momencie życia nie udaje się na przykład na czas spłacać rat kredytu, komornicy bywają dosłownie bezwzględni.

Z kolei jeśli chodzi o ściągalność alimentów, nie są już tak skuteczni. Polska jest pod tym względem jednym z europejskich liderów niechlubnego rankingu niepłacenia na dzieci. O tym wspomniała dr Magdalena Ogórek.

– Przepraszam, że wejdę Panu w słowo, ale Pan użył argumentu, który budzi mój wewnętrzny protest. 10 miliardów nieściągniętych alimentów, no to jak pracujecie? – spytała prowadząca.

Publiczność doceniła ciętą ripostę i nagrodziła dr Ogórek gromkimi brawami. Komornik stwierdził, że alimenty to temat na osobny program…

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?