Miał być bunt narodu, a jest protest garstki emerytów. Ostatnie podrygi KOD-u w Warszawie

„Tu wolna jest Warszawa” – pod takim hasłem protestuje dziś w Warszawie tzw. Komitet Obrony Demokracji. Na ulicę – jak zawsze – wyszli niemal wyłącznie emeryci (co widać nawet w kadrze z TVN24) – i to najpewniej ci, którzy co miesiąc otrzymują… lekko zawyżone gratyfikacje.

To miał być bunt narodu przeciwko – jak twierdzili KODziarze – „pisowskiemu rozbiorowi stolicy” i zmianom w sądownictwie. Wyszło jak zwykle. Na marsze KOD ludzie nie przychodzą już tak chętnie jak chociażby końcem 2015 r., gdy ten „oddolny ruch” zaczynał swoją działalność.

W serwisach społecznościowych KOD i ludzie z nim związani starają się stwarzać wrażenie wielkiej siły społecznej, używając określeń „moc jest z nami”, „brawo KOD” czy nawet „wielki KOD”, plus kilka wykrzykników.

Fotografie mówią jednak same za siebie. Garstka ludzi, w dodatku głównie 70+, nie może robić wrażenia, na jakim zależałoby opozycji totalnej.

Internauci śmieją się z „obrońców demokracji” – zdecydowana większość wpisów będących odpowiedzią na indoktrynacje KOD-u to opinie zachęcające protestujących do powrotu do domu i zaprzestanie robienia z siebie pośmiewiska.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?