Oto stosunek Niemiec do Polaków. Pogrzeb Łukasza Urbana bez udziału ambasadora

Wczoraj w południe odbyły się uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który został zamordowany przez terrorystów, którzy dokonali zamachu w Berlinie.

Hołd swojemu koledze oddali kierowcy TIR-ów przejeżdżając konwojem przez drogę ekspresową S3 na zachodnim Pomorzu.

Pamięć o tragicznie zmarłym Polaku uczcili jego koledzy po fachu niemal w całej Europie. Zapomnieli o tym jednak przedstawiciele rządu Republiki Federalnej Niemiec.

Na uroczystościach pogrzebowych był obecny m.in. prezydent RP Andrzej Duda. – Obecność prezydenta na uroczystościach będzie wyrazem ogromnego szacunku dla Łukasza Urbana, który w oczach Polaków jest bohaterem – powiedział w TVP Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego prezydenta RP.

Zamiast niemieckiego ambasadora… konsul honorowy

W wypełnionym po brzegi kościele w Baniach nie pojawił się za to ambasador Niemiec. Był jedynie… konsul honorowy RFN w Szczecinie Bartłomiej Sochański.

Konsul honorowy to urzędnik niskiego szczebla, za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia, nie zawsze posiada również obywatelstwo państwa wysyłającego. Można więc powiedzieć, że niekoniecznie reprezentował on naszych zachodnich sąsiadów na pogrzebie Łukasza Urbana.

Ponadto niemieckim mediom głównego nurtu nie odpowiadała wizja Polaka bohatera i szybko zaczęły sugerować, że nasz rodak zmarł już na kilka godzin przed zamachem.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!