Featured Polska i Polacy Wiadomości 

SKANDALICZNY transparent KOD-u. Znak Polski Walczącej i …

Udostępnij ten artykuł znajomym!

Dla polskiego patrioty to widok oburzający, dla demonstrantów KOD – jak widać na załączonym obrazku – dość zabawny. Karykatura znaku Polski Walczącej i… coś na wzór penisa, który rozbija / wjeżdża (interpretacja dowolna) w legendarny symbol walczących w imię Ojczyzny. Taki transparent dumnie prezentował Komitet Obrony Demokracji na jednej ze swoich manifestacji.

Ten skandaliczny transparent miał być nie lada atrakcją na jednej ze styczniowych, antyrządowych manifestacji, które 23 dnia tamtego miesiąca odbywały się w całej Polsce.


Wszystko wskazuje na to, że KOD prezentował go podczas pikiety KOD w Lublinie. I choć od tego czasu minęło już kilkanaście miesięcy, to sprawa zasługuje na rozgłos, bo takiego – niestety – w owym czasie nie zyskała.

873475fab506-1Raczej nikt zwolenników Komitetu Obrony Demokracji nie posądza o wielki respekt dla barw i symboli narodowych (flagi w koszach na śmieci po demonstracjach), ale karykaturowanie w ten sposób symbolu Polski Walczącej to istne… i tutaj pozostawimy niedomówienie.

A skoro już przy tematyce symboli i barw jesteśmy, to warto zwrócić po raz kolejny uwagę na stosunkowo niewielką ilość polskich – w stosunku do unijnych – flag na manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji. Na przypomnienie zasługuje również fakt, że wyraźnie spokrewniony z KOD protest ZNP również pozostawił po sobie wielki niesmak, w postaci flag narodowych na stercie śmieci i kredy szkolnej.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ? ⇓POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

2 thoughts on “SKANDALICZNY transparent KOD-u. Znak Polski Walczącej i …

  1. POGAN

    Absolutnie nie jestem zwolennikiem kodu, wprost przeciwnie. Jednak na tym transparencie jest celtyk a nie kotwica. Usuńcie ten artykuł albo ewentualnie poprawcie, bo lewactwo będzie miało używanie że celtyka od kotwicy nie odróżniacie.

  2. Mrrauuu

    Nie wiem gdzie wy tam kotwicę widzicie.

Leave a Comment

UDOSTĘPNIEŃ