O CO CHODZI? Żabka skanuje nasze twarze. Precyzyjne profile klientów trafiają do bazy …

Jeden z użytkowników popularnego portalu Wykop poinformował, że popularna sieć sklepów spożywczych zaczęła skanować twarze swoich klientów.

Pod wpisem odbyła się duża dyskusja o tym, czy w tym przypadku nie ma miejsce nielegalne zbieranie danych dotyczących klientów.

– Oto co można zobaczyć kiedy sklep Żabka jeszcze nie działa i przypadkiem na ekranie przy kasie została odpalona aplikacja rozpoznają twarz. Kamera ukryta jest przy skanerze kodów kreskowych. Podajesz kartę płatniczą i już twój profil z danymi osobowymi jest założony – napisał użytkownik portalu Wykop i zamieścił zdjęcie rzekomego systemu.

comment_axkqexxysazyjebrpkdfjj325xmlhm7qw400_320

– System uwidoczniony na zdjęciu jest rzeczywiście testowany w sklepie sieci Żabka, ale wbrew spekulacjom pojawiającym się przy tej fotografii, zastosowane rozwiązanie w żaden sposób nie identyfikuje poszczególnych klientów – odpowiedział portalowi tvn24bis.pl przedstawiciel Żabki.

– Jedyną funkcją jest określanie przybliżonego wieku i płci klientów bez wiązania tych danych z poszczególnymi osobami. W efekcie dane są zapisane jedynie w formie skumulowanych statystyk i jako takie, dają wiedzę o profilach grup klientów robiących zakupy o określonych porach dnia. Tego rodzaju statystyki pomagają w rozwoju oferty i komunikacji tak, aby odpowiadały na rzeczywiste potrzeby klientów. Jest to szczególnie ważne w związku z wprowadzaną właśnie nową koncepcją sklepu Żabka, która oprócz zmodyfikowanej identyfikacji wizualnej i komunikacji, bazuje na dostosowaniu produktów, usług i ich ekspozycji do potrzeb klientów – doprecyzował portalowi tvn24bis.pl przedstawiciel sieci sklepów.

Jak widać kampanie reklamowe skierowane do indywidualnego klienta wykraczają poza internet, a marketing, który jeszcze niedawno można było obserwować w filmach science-fiction staje się codziennością.

Źródło: wykop.pl / tvn24.pl / tvn24bis.pl

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!