Tak wygląda demokracja? Merkel ignoruje głos 70 procent Niemców

Angela Merkel nie ma zamiaru słuchać zdania 69 procent niemieckiego społeczeństwa, które zdecydowanie sprzeciwia się dalszemu przyjmowaniu imigrantów. Kanclerz Niemiec niewzruszona pozostaje nawet po wczorajszej masakrze, jakiej będący w Niemczech od roku uchodźca dokonał podczas jarmarku bożonarodzeniowego.

Serwis TVP Info przekazuje, że blisko siedemdziesiąt procent Niemców zdecydowanie sprzeciwia się dalszemu przyjmowaniu imigrantów. To wynik rosnącej liczby zamachów terrorystycznych, a co za tym idzie – ich ofiar.

Jak podaje TVP Info, procent ludzi niechętnych do przyjmowania tzw. uchodźców byłby jeszcze wyższy, gdyby nie sprawność niemieckich służb, którym w ostatnim czasie udało się udaremnić kilka zamachów.

Kilka dni temu w Niemczech dwukrotnie udaremniono zamach, którego próbował dokonać 12-latek „sterowany przez Państwo Islamskie”. Chłopiec próbował wysadzić się podczas innego jarmarku bożonarodzeniowego, na szczęście nie zadziałał mu zapalnik.

Angela Merkel nie rezygnuje z polityki otwartych drzwi. Deklaruje jednak, że sytuacja z roku poprzedniego nie może się powtórzyć, czyli Niemcy nie przyjmą aż miliona imigrantów.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?