Premier Szydło po zamachu w Berlinie: Robimy wszystko dla bezpieczeństwa Polek i Polaków

W swoim przemówieniu w związku z zamachem w Berlinie, przed którym muzułmanie zamordowali polskiego kierowcę ciężarówki, premier Beata Szydło mówiła, że musimy jednoczyć się w walce z terroryzmem.

Szefowa polskiego rządu wielokrotnie wspomniała, że łączymy się w bólu i smutku z rodzinami ofiar i narodem niemieckim oraz że wysłała już kondolencje za zachodnią granicę.

– Z wielkim bólem i smutkiem przyjęliśmy informację, że pierwszą ofiarą tego haniebnego aktu przemocy był nasz rodak, polski obywatel – mówiła nasza premier.

Ponadto premier Szydło wypowiedziała słowa, które na pewno uspokoją wielu zaniepokojonych tym, co dzieje się wokół nas (wczoraj także w Zurychu, obława w Brukseli i morderstwo na ambasadorze Rosji w Ankarze).

Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć i podkreślić. Musimy robić wszystko i wszystko robimy tutaj w Polsce, żeby Polacy i Polki byli bezpieczni – zapewniła Beata Szydło.

Wszystkie wczorajsze tragedie wydarzyły się około godziny 20, we wszystkich maczali palce muzułmanie. Wiadomo już, że sprawca masakry w Berlinie przybył do Europy w grudniu ubiegłego roku jako uchodźca.

Chwileczkę...