Putin i Erdogan rozmawiali przez telefon po zabójstwie rosyjskiego ambasadora

0

Prezydenci Rosji i Turcji odbyli rozmowę telefoniczną po tragicznych wydarzeniach w Ankarze, gdzie jeden z ochraniających wydarzenie tureckich policjantów zastrzelił rosyjskiego ambasadora Andreja Karłowa (więcej).

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem rozmawiał o szczegółach tragicznego ataku w Ankarze, w którym uzbrojony napastnik zastrzelił ambasadora Rosji w Turcji Andreja Karłowa.

Atak nastąpił na dzień przed planowanym w Moskwie spotkaniem liderów Rosji, Turcji i Iranu, dotyczącym sytuacji w Aleppo i przyszłości Syrii.

Tureckie MSZ wydało oświadczenie, w którym zapewnia, że tragiczny atak na rosyjskiego ambasadora „nie rzuci cienia na rosyjsko-turecką przyjaźń”.

Strona rosyjska wydała również oświadczenie: – To tragiczny dzień dla rosyjskiej dyplomacji. Ten akt terrorystyczny mógł być prowokacją, której celem było załamanie odbudowy stosunków dwustronnych między Rosją i Turcją. Jeśli tak jest, to bardzo chciałoby się mieć nadzieję, że zleceniodawcy tej barbarzyńskiej zbrodni nie osiągną tego, czego chcą i nie będzie upragnionej nowej fali ochłodzenia w stosunkach rosyjsko-tureckich – przekazuje rosyjskie MSZ.

Rosja zaznacza przy tym, że władze tureckie powinny przeprowadzić skrupulatne dochodzenie w sprawie zabójstwa Karłowa.

źródło: Sputnik News Polska

Chwileczkę...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here