WIDEO! Schetyna ze Szczerbą w środku nocy opuszczają Sejm i mówią do KODu: Zostańcie jak najdłużej, przyniesiemy wam herbatę

fot. Polsat News

Kamery Polsatu News uchwyciły Grzegorza Schetynę i Michała Szczerbę, którzy przed godziną pierwszą w nocy opuszczali budynek Sejmu po całodniowym okupowaniu sali plenarnej. Zachęcali swoich zwolenników do jak najdłuższego pozostania przed parlamentem i blokowania wyjazdu dla polityków PiS.

„Walczcie!”, „zwyciężymy!”, „precz z PiS-em!” – takie okrzyki w momencie, gdy politycy PO opuszczali Sejm słyszeliśmy z ust demonstrujących.

Ciekawa sytuacja miała miejsce tuż przed godziną 01.00, gdy mury Sejmu opuszczali Grzegorz Schetyna i Michał Szczerba (obaj PO). Panowie zachęcali ludzi demonstrujących (głownie zwolenników KOD) mówiąc: – Zapraszamy jutro na 10.30. Dzisiaj… Jak najdłużej tu trzeba być! Jak najdłużej możecie tu być to… jesteśmy razem – dopingował protestujących Schetyna dodając, że „będą skarżyć na PiS w Strasburgu i gdzie to możliwe” oraz „będą aresztować”.

Na końcu poseł Szczerba (wykluczony dziś z posiedzenia Sejmu za skandaliczne zachowanie w sali plenarnej) dodał: „Jak będzie trzeba, przyniesiemy herbatę”.

Niedługo potem politycy PO udali się do domów, a ich wyborcy wciąż krzyczą przed budynkiem polskiego parlamentu. W kierunku przedstawicieli rządu wykrzykują: „Zostaniecie do Wigilii!”.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?